Playoff Schedule & Results (Huron Heat)
PROUD
MEMBER
OWHA Website
Team Finder
Safe Sport
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Mission & Vision
Executive & Staff
Current Coaches
Policies
Contact Us
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Registration
Intent to Register
Registration Info
Refund Policy
Tryouts
Register for Tryouts
Tryout Information
Tryout Schedule
Permission To Tryout Form
Bench Staff
2023-2024 Qualifications
Vulnerable Sector Check
Heat Gear
Links
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
U18BB
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Playdown
Feb 16 2024
8:00 PM
South Huron Sabres
Hensall Arena
0-4
L
Playdown
Feb 17 2024
8:00 PM
South Huron Sabres
Central Huron Community Complex
2-1
W
Playoff
Feb 21 2024
6:00 PM
Stratford Aces
Stratford Rotary Complex(RBc Arena and Molson Arena)
1-4
L
Playdown
Feb 23 2024
7:30 PM
Stratford Aces
Seaforth Arena
1-2
L
Playdown
Feb 25 2024
2:00 PM
Stratford Aces
Stratford Rotary Complex(RBc Arena and Molson Arena)
1-1
T
Playoff
Feb 29 2024
5:30 PM
Stratford Aces
Blyth Arena
2-2
T
Playoff
Mar 02 2024
8:00 PM
Waterloo Ravens
Central Huron Community Complex
2-3
L
Playoff
Mar 03 2024
2:00 PM
Waterloo Ravens
Rim Park (Manulif Financial Sportsplex)
3-1
W
Playoff
Mar 04 2024
7:30 PM
Owen Sound Ice Hawks
Julie McArther Centre
1-3
L
Playoff
Mar 06 2024
7:30 PM
Owen Sound Ice Hawks
Seaforth Arena
4-2
W
U18C
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U18D3-16
Jan 27 2024
5:30 PM
Sarnia Lady Sting C
Clearwater (Blue)
3-1
W
U18D3-03
Feb 04 2024
7:00 PM
Sarnia Lady Sting C
Seaforth Arena
1-1
T
Playdowns
Feb 08 2024
6:30 PM
Upper Maitland Mustangs
Blyth Arena
0-2
L
U18D3-05
Feb 16 2024
7:30 PM
Wilmot Wolverines C
Seaforth Arena
2-0
W
Playdowns
Feb 17 2024
2:00 PM
Upper Maitland Mustangs
Steve Kerr Memorial Complex
3-0
W
U18D3-04
Feb 18 2024
7:00 PM
Tillsonburg Lightning C
Seaforth Arena
2-2
T
U18D3-06
Feb 21 2024
7:30 PM
Lambton Attack C
Watford
1-1
T
Playdowns
Feb 22 2024
6:30 PM
Mitchell Meteors
Blyth Arena
1-4
L
U18D3-14
Feb 24 2024
11:30 AM
London Devilettes C
London Sports Park (South)
2-3
L
U18D3-01
Feb 25 2024
7:00 PM
Lambton Attack C
Seaforth Arena
0-0
T
Playdown
Feb 27 2024
7:00 PM
Lucknow/Wingham 86ers
Lucknow Arena
2-0
W
Playdowns
Feb 28 2024
8:00 PM
Mitchell Meteors
Mitchell Arena
0-2
L
U18D3-27
Mar 02 2024
4:30 PM
Wilmot Wolverines C
Wilmot Complex (Optimist)
1-2
L
U18D3-02
Mar 03 2024
7:00 PM
London Devilettes C
Seaforth Arena
0-1
L
U18D3-24
Mar 05 2024
8:00 PM
Tillsonburg Lightning C
Tillsonburg (Memorial)
3-2
W
Playdown
Mar 07 2024
6:30 PM
Lucknow/Wingham 86ers
Blyth Arena
0-0
T
U18D3-1V4
Mar 30 2024
1:00 PM
London Devilettes C
London Sports Park (South)
U15BB
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Playdown
Feb 11 2024
12:15 PM
South Huron Sabres
Central Huron Community Complex
2-1
W
Playoff
Feb 18 2024
12:00 PM
South Huron Sabres
Central Huron Community Complex
0-4
L
Playoff
Feb 21 2024
8:00 PM
Waterloo Ravens
Rim Park (Manulif Financial Sportsplex)
2-6
L
Playoff
Feb 24 2024
8:00 PM
Waterloo Ravens
Central Huron Community Complex
2-1
W
Playdown
Feb 26 2024
8:00 PM
South Huron Sabres
Stephen Township Arena
2-3
L
Playdown
Mar 01 2024
7:30 PM
South Huron Sabres
Seaforth Arena
2-3
L
Playoff
Mar 03 2024
12:00 PM
Lakeshore Lightning
Central Huron Community Complex
2-2
T
Playoff
Mar 04 2024
8:00 PM
South Huron Sabres
Stephen Township Arena
1-3
L
Playoff
Mar 09 2024
1:45 PM
Lakeshore Lightning
Atlas Tube Recreation Centre
U15C
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U15D3-38
Jan 27 2024
7:30 PM
Lambton Attack B
Watford
1-1
T
U15D3-23
Jan 30 2024
7:30 PM
Wilmot Wolverines C
Seaforth Arena
1-2
L
U15D3-20
Feb 02 2024
7:30 PM
Chatham-Kent Crush C
Seaforth Arena
1-4
L
Playdown
Feb 04 2024
12:00 PM
Upper Maitland Mustangs
Central Huron Community Complex
1-0
W
U15D3-17
Feb 24 2024
5:30 PM
Grand River Mustangs B
Fergus (B)
2-1
W
U15D3-22
Feb 25 2024
11:00 AM
Kitchener Lady Rangers B
Central Huron Community Complex
0-3
L
U15D3-21
Feb 27 2024
7:30 PM
Ilderton Jets C
Seaforth Arena
2-2
T
U15D3-24
Mar 03 2024
7:15 PM
Lambeth Lancers B
Lambeth
0-1
L
U15D3-04
Mar 04 2024
8:00 PM
B.A.D. Blazers C
East Elgin (Kinsmen)
1-1
T
Playdown
Mar 05 2024
7:30 PM
St. Mary's Rock
Seaforth Arena
1-3
L
Playdown
Mar 06 2024
8:20 PM
St. Mary's Rock
Pyramid Recreation Centre
2-1
W
U15D3-07
Mar 07 2024
8:00 PM
Central Perth Predators C
Elma-Logan Arena
1-2
L
Playdown
Mar 08 2024
7:30 PM
Central Perth Predators
Seaforth Arena
1-4
L
Playdown
Mar 10 2024
2:00 PM
Upper Maitland Mustangs
Howick Arena & Community Centre
2-0
W
U13BB
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Playoff
Feb 20 2024
7:30 PM
St. Thomas Panthers
Seaforth Arena
1-0
W
Playoff
Feb 28 2024
6:45 PM
St. Thomas Panthers
Joe Thornton Community Centre
3-2
W
Playoff
Mar 02 2024
3:45 PM
Lakeshore Lightning
Atlas Tube Recreation Centre
2-4
L
Playoff
Mar 03 2024
1:00 PM
Lakeshore Lightning
Central Huron Community Complex
1-1
T
Playoff
Mar 09 2024
9:00 AM
London Devilettes
Seaforth Arena
3-0
W
Playoff
Mar 10 2024
11:30 AM
London Devilettes
London Sports Park
1-1
T
U13C
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U13D3-22
Jan 28 2024
10:00 AM
St. Thomas Panthers C
Central Huron Community Complex
3-1
W
U13D3-17
Feb 10 2024
5:00 PM
Chatham-Kent Crush C
Memorial
2-1
W
U13D3-21
Feb 11 2024
10:00 AM
Lakeshore Lightning B > C
Central Huron Community Complex
0-1
L
Playdown
Feb 13 2024
6:30 PM
St. Mary's Rock
Seaforth Arena
7-0
W
Playdown
Feb 14 2024
8:00 PM
Upper Maitland Mustangs
Howick Arena & Community Centre
2-0
W
U13D3-19
Feb 18 2024
10:00 AM
B.A.D. Blazers C
Central Huron Community Complex
2-1
W
Playdown
Feb 20 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors
Elma Logan Arena
1-2
L
U13D3-32
Feb 21 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors C
Mitchell Arena
2-0
W
U13D3-07
Feb 24 2024
3:45 PM
Bluewater Hawks B
Gemini (Green)
0-2
L
U13D3-23
Feb 25 2024
12:15 PM
Wallaceburg Lakers C
Central Huron Community Complex
0-0
T
U13D3-20
Feb 27 2024
6:30 PM
Central Perth Predators C
Seaforth Arena
1-0
W
Playdown
Feb 29 2024
7:00 PM
Stratford Aces
Blyth Arena
4-0
W
U13D3-29
Mar 03 2024
2:30 PM
Lucan Irish C
Lucan
6-1
W
Playdown
Mar 05 2024
6:00 PM
South Huron Sabres
South Huron Rec Centre
3-0
W
U13D3-2V3
Mar 24 2024
12:15 PM
Central Perth Predators C
Central Huron Community Complex
1-2
L
U13HL
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U13D6-01
Jan 27 2024
11:00 AM
Ilderton Jets HL
Goderich Maitland Rec (YMCA)
4-0
W
U13D6-02
Jan 28 2024
1:30 PM
Lucan Irish HL
Central Huron Community Complex
1-1
T
U13D6-27
Jan 30 2024
7:00 PM
Woodstock Wildcats HL
Woodstock Civic
3-0
W
U13D6-04
Feb 03 2024
11:00 AM
Wallaceburg Lakers HL
Goderich Maitland Rec (YMCA)
5-0
W
U13D6-14
Feb 04 2024
6:00 PM
Lucan Irish HL
Lucan
7-1
W
U13D6-03
Feb 10 2024
11:00 AM
St. Thomas Panthers HL
Goderich Maitland Rec (YMCA)
5-2
W
U13D6-05
Feb 23 2024
6:00 PM
Woodstock Wildcats HL
Blyth Arena
5-0
W
U13D6-24
Feb 24 2024
12:40 PM
Wallaceburg Lakers HL
Wallaceburg
5-0
W
U13D6-16
Mar 09 2024
1:00 PM
St. Thomas Panthers HL
St. Thomas Memorial
1-2
L
U13D6-06
Mar 17 2024
1:30 PM
Ilderton Jets HL
Ilderton
4-1
W
U13D6-2V3
Mar 23 2024
11:00 AM
Ilderton Jets HL
Goderich Maitland Rec (YMCA)
3-0
W
U11BB
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Playoff
Feb 18 2024
11:00 AM
Ayr Rockets
Central Huron Community Complex
1-0
W
Playoff
Feb 24 2024
3:30 PM
Grand River Mustangs
Centre Wellington Arena
5-0
W
Playoff
Feb 25 2024
4:00 PM
Ayr Rockets
North Dumfries Community Health Centre
1-2
L
Playoff
Mar 02 2024
1:00 PM
Grand River Mustangs
Blyth Arena
3-1
W
Playoff
Mar 03 2024
3:00 PM
Owen Sound Ice Hawks
Julie McArther Centre
0-2
L
Playoff
Mar 09 2024
1:00 PM
Owen Sound Ice Hawks
Blyth Arena
2-4
L
U11C
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U11D4-15
Jan 21 2024
10:00 AM
St. Marys Rock C
Central Huron Community Complex
2-0
W
U11D4-14
Feb 03 2024
2:00 PM
Lambeth Lancers C
Seaforth Arena
6-0
W
Playdown
Feb 05 2024
6:45 PM
St. Mary's Rock
Pyramid Recreation Centre
2-0
W
Playdown
Feb 09 2024
6:15 PM
Lucknow/Wingham 86ers
North Huron Wescast Community Centre
1-1
T
U11D4-24
Feb 11 2024
3:10 PM
Mooretown Lady Flags C
MSC (Rink 2)
3-0
W
U11D4-11
Feb 17 2024
2:00 PM
South Huron Sabres C
Seaforth Arena
3-0
W
Playdown
Feb 24 2024
2:00 PM
Stratford Aces
Seaforth Arena
3-3
T
U11D4-35
Feb 25 2024
2:15 PM
Sarnia Lady Sting C
Sarnia PASA (Rink 2)
2-2
T
U11D4-27
Feb 26 2024
7:00 PM
North Middlesex Jr. Stars C
North Middlesex
1-1
T
U11D4-53
Mar 01 2024
7:00 PM
Woodstock Wildcats B > C
Southwood (Green)
3-2
W
Playdowns
Mar 02 2024
2:00 PM
Upper Maitland Mustangs
Seaforth Arena
6-0
W
U11D4-13
Mar 03 2024
10:00 AM
Grand River Mustangs B
Central Huron Community Complex
1-1
T
Playdown
Mar 07 2024
6:00 PM
Central Perth Predators
Elma Logan Arena
3-0
W
Playdown
Mar 08 2024
6:30 PM
South Huron Sabres
Seaforth Arena
3-1
W
U11D4-12
Mar 15 2024
6:30 PM
Stratford Aces C
Seaforth Arena
4-2
W
U11D4-01
Mar 16 2024
3:00 PM
Central Perth Predators C
PERC
3-0
W
U11D4-1V4
Mar 24 2024
11:00 AM
North Middlesex Jr. Stars C
Central Huron Community Complex
0-2
L
U11HL
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U11D6-23
Jan 27 2024
11:10 AM
Mooretown Lady Flags HL
MSC (Rink 2)
1-0
W
U11D6-09
Feb 03 2024
1:00 PM
Mooretown Lady Flags HL
Seaforth Arena
5-0
W
U11D6-17
Feb 04 2024
3:40 PM
Lucan Irish C > HL
Lucan
1-2
L
U11D6-15
Feb 10 2024
11:00 AM
Ilderton Jets HL
Ilderton
4-0
W
U11D6-01
Feb 11 2024
11:15 AM
Bluewater Hawks HL
Gemini (Green)
4-2
W
U11D6-10
Feb 17 2024
1:00 PM
North Middlesex Jr. Stars HL
Seaforth Arena
1-1
T
U11D6-28
Feb 18 2024
11:00 AM
North Middlesex Jr. Stars HL
North Middlesex
1-3
L
U11D6-06
Feb 24 2024
1:00 PM
Bluewater Hawks HL
Seaforth Arena
4-1
W
U11D6-07
Mar 09 2024
1:00 PM
Ilderton Jets HL
Seaforth Arena
2-1
W
U11D6-08
Mar 16 2024
1:00 PM
Lucan Irish C > HL
Seaforth Arena
1-0
W
U11D6-2V3
Mar 31 2024
3:00 PM
Lucan Irish C > HL
Zurich Arena
Senior
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Feb 18 2024
5:00 PM
Milverton
Hensall Arena
Mar 01 2024
8:30 PM
Milverton
Milverton Arena
Mar 03 2024
5:00 PM
Milverton
Hensall Arena